Darujte tu nejkrásnější kytici

Květina jako dárek vykouzlí nejedné ženě na tváři úsměv a v očích zažehne jiskřičku radosti. Potěšit ale může i pány. Jak vybrat tu pravou, která vyjádří přesně to, co potřebujete?

Vybrat tu pravou květinu může být náročné

Určitě už se vám to také stalo. Vyrazili jste do květinářství a pak se tam zoufale rozhlíželi a přemýšleli, kterou květinu koupíte. Tolik různých tvarů, barev a druhů na jednom místě, jeden pak neví, co zvolit. Jak by to bylo jednoduché, kdyby měli jen dva nebo tři druhy? Vybrat vhodnou květinu může být zapeklitý úkol. Ideální samozřejmě je, pokud víte, jaké květiny obdarovaný preferuje. No ale co když to nevíte? Pak vám nezbyde než si nechat poradit od floristy, nebo se inspirovat květomluvou.

Květomluva jako nejkrásnější jazyk

Že nevíte, o čem je řeč? Květomluva je jazyk květin. Každá květina má svůj význam, stejně tak často i její barva. Květomluva je známá už po staletí, využívaly ji už ženy v harémech. Odborně se jí říká floriografie, svoje kořeny má v Orientu. Víte, že význam i vlastnosti se květinám přisuzovaly podle barev, květů a vůně? Zdrojem pro květomluvu se staly i různé mýty a pověsti o květinách. Svůj největší rozmach ale květomluva zažila za vlády britské královny Viktorie, během let se význam některých květin také měnil. vaza
 • Alstromérie je květinou přátelství, stejně jako chryzantéma.
 • Růže vyjadřuje lásku a vášeň, bílá růže vyjadřuje čistotu, růžová romantickou lásku, žlutá žárlivost.
 • Modrá fialka prosí o vyslyšení lásky, žlutá fialka slibuje věrnost.
 • gerbeře se skrývá upřímnost, o tom, kdo ji rád dostává, říká, že je romantik.
 • U karafiátu záleží na barvě. Bílý říká, že toužíte po lásce toho, komu ho darujete. Červený symbolizuje obdiv, žlutý zklamání.
 • Tulipán je květinou lásky.
 • Frézie říká Neztrácej naději.
 • Narcis symbolizuje neopětovanou lásku, úctu i pozornost.
 • U lilií záleží na barvě. Bílá lilie symbolizuje nevinnost a skromnost, oranžová nenávist, žlutá zase falešnou krásu.
 • Zvonek se ptá, kdy se zase uvidíte.
 • Slunečnice představuje pýchu i ušlechtilé myšlenky.
 • Orchidej se snaží obměkčit srdce.

Nemůžete se rozhodnout? Nechte si uvázat mix květin!

Krásných květin je tolik, stejně jako je hodně toho, co chcete květinou vyjádřit. Když se nemůžete rozhodnout jen pro jednu květinu nebo jeden vzkaz, řešením může být mix květin. Proč se omezovat jen na jednu kvetoucí krásku, když jich v kytici může být hned několik?
Náš tip na závěr: Když kytici nemůžete nebo nechcete předat osobně
Tak rádi byste někomu darovali květinu, ale jste buď daleko, nebo se stydíte? To není žádná překážka. Stačí si vybrat kytici a poslat ji obdarovanému prostřednictvím rozvozu květin. Puget za vás předá kurýr a výsledek bude dokonalý. Stačí si najít květinářství, které rozvoz realizuje v místě, kam kytici chcete poslat. Hledáte rozvoz květin Liberec, Olomouc, Ostrava, Praha nebo Plzeň? Pak už si kytici jen vyberete, zaplatíte a zadáte kontaktní údaje obdarovaného. Jednodušší už to být nemůže.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

JACK & JONES Přechodná bunda 'Rocky' tmavě béžová

1749 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'JOIN' šedá / černá

749 Kč
Shop

ALPHA INDUSTRIES Přechodná bunda olivová / červená

4499 Kč
Shop

River Island Legíny 'ALESTA' pink

319 Kč
Shop

LingaDore Podprsenka 'Wire' černá

779 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'Will ' šedý melír / černá / bílá

1249 Kč
Shop