Jak nosit kotníkové boty?

Dámské kotníkové boty jsou nejčastěji vybíranými dámskými botami na sezonu od podzimu do jara. Na tom není nic divného, protože boty jsou výjimečně pohodlné, praktické a univerzální. Pamatujte však na několik zásad spojených s jejich nošením, protože nevhodný výběr kotníkových bot hrozí stylizačním neúspěchem. Dnes navrhujeme, čemu věnovat pozornost při nošení tohoto druhu bot.

Kotníkové boty a typ siluety

První otázka, kterou je třeba vzít v úvahu je přizpůsobení kotníkových bot k naší siluetě. Vysoké osoby by si měly vybírat kotníkové boty na ploché podrážce a o volnějším, například zvrásněným svršku. Takové boty opticky zkracují siluetu, což umožní dosáhnout správných proporcí těla. Vysokým ženám nedoporučujeme kotníkové boty o přizpůsobeném svršku a vysokém podpatku, protože tímto způsobem budou vypadat ještě vyšší než skutečně jsou. Nízké ženy si mohou vybrat dámské kotníkové boty na podpatku, který jim opticky dodá centimetry. Pamatujte však na to, abyste je sestavovaly s kalhotami nebo punčocháči o podobné barvě, díky čemuž se noha zdá delší. Z tohoto důvodu také spojení se sebou kotníkových bot, které budou výrazně světlejší nebo tmavší než dolní části oblečení a opticky zkrátí siluetu, není příliš dobrý nápad. Ženy, které mají masivnější lýtky by měly dávat zvláštní pozornost při výběru vhodných kotníkových bot. Svršek boty by neměl být příliš přizpůsobený a úzký, a také i příliš volný, což navíc rozšíří tuto část těla. Dobře si vybrat rovný, tuhý svršek sahající nad polovinu lýtka. Nevybírejte také kotníkové boty, které jsou vybavené ozdobným svrškem, například zvrásněným s třásněmi nebo kamínky, protože budou přitahovat pozornost k příliš masivnímu lýtku, který raději maskujete. Pokud jde o podpatku, v případě masivnějšího lýtka ideální bude podpatek kačenka nebo sloupek. Jehlový podpatek může působit, že noha bude vypadat příliš hranatě ve spojení s tenkým podpatkem.

Kotníkové boty a druh stylizace

Další otázkou, kterou byste měly vzít v úvahu během výběru vhodných kotníkových bot je stylizace, s kterou je chcete nosit. Dámské kotníkové boty ideálně vypadají s úzkými kalhotami a punčocháči nošenými s krátkou sukní před koleno. V takové stylizaci ideální budou jak kotníkové boty na podpatku, tak i na ploché podrážce. Pokud však chcete obléct sukně nebo šaty sahající pod linii kolen, dobře si vybrat kotníkové boty na podpatku, což umožní dosáhnout správných proporcí siluety. Zatímco nedoporučujeme nošení kotníkových bot ke kalhotám o širší nohavici, což bude vypadat dost špatně na svršku sahajícím k polovině lýtka. Kožené, klasické kotníkové boty nejsou vhodné také i pro typicky sportovní prvky oblečení. K takové stylizaci můžete přizpůsobit dámské kotníkové boty o sportovním střihu, například šněrovací, na elastické podrážce o výraznějším vzorku. Kotníkové boty je must have ve skříni každé ženy. Vhodně přizpůsobené dámské kotníkové boty zdůrazní výhody naší siluety a díky nim naši stylizace bude vypadat módně a elegantně.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

UNDER ARMOUR Sportovní kalhoty černá / offwhite

1279 Kč
Shop

SPANX Kojící podprsenka černá

1249 Kč
Shop

Chi Chi London Šaty bordó

4549 Kč
Shop

UNITED COLORS OF BENETTON Svetr námořnická modř

1099 Kč
Shop

UNITED COLORS OF BENETTON Košile bílá

889 Kč
Shop

Superdry Mikina tmavě zelená / černá

1999 Kč
Shop