Jak poznat špatně padnoucí podprsenku?

Velmi jednoduše a spolehlivě Vám poradíme jak zacházet nejen se spodním prádlem, jak vybrat správnou velikost, ale také jak spodní prádlo správně používat a jak se o něj starat, aby Vám dlouho vydrželo stále jako nové. 

Asi každé ženě se někdy stalo, že si koupila podprsenku a při jejím nošení zjistila, že vlastně nesedí tak dobře, jak si myslela při jejím nákupu.   Často se stává, že výběr podprsenky zakládáme pouze na tom, jak vypadá v rovné pozici ( tzn. stojíme v kabince čelem nebo bokem k zrcadlu a maximálně se předkloníme, abychom zjistili, zda nám podprsenka vytvoří sexy výstřih).

A to je právě ta chyba. V praxi to pak znamená, že při normálním nošení, kdy se pohybujeme, se začne podprsenka také hýbat a dělat nám nepěkné tvary prsou, popřípadě způsobovat bolest.   Jak zjistit, že nám podprsenka bude sedět při jakémkoliv pohybu? Když už stojíte v kabince s Vaší ,,favoritkou’’ na prsou, udělejte si pár ,,cviků’’ hýbejte rukama nahoru a dolů, poskakujte, předklánějte se.

Pokud podprsenka drží na svém místě a Vy se v ní stále cítíte pohodlně, tak je to pravděpodobně ta pravá. Ale pro jistotu ještě můžete vyzkoušet, jak podprsenka vypadá pod tričkem (nejlépe světlým). Oblečená zopakujte sérii pohybů. Pokud mají Vaše prsa stále pěkný tvar, můžete si podprsenku koupit, s tím, že nehrozí pozdější reklamace.

Chyba č. 1: Špatná poloha kostic podprsenky

Kostice podprsenky mají podpůrnou funkci, pokud se ale nachází ve špatné pozici, nemůžou svojí úlohu plnit, tak jak mají. Špatně posazené kostice mohou způsobit nepříjemný tlak na hrudní koš. Následkem pak jsou nepříjemné pocity z toho, že nemůžete dýchat nebo viditelné ,,otlačky’’ na kůži. V čem je problém? V případě, že cítíte kostice na svých žebrech, máte pravděpodobně příliš povolená ramínka a špatně zvolený obvod. Druhou možností je, že kostice nepřiléhají k tělu a prsa Vám při zvednutí rukou vyklouzávají. Pak zvolte pevnější obvod a hlubší nebo zcela jiný tvar košíčků podprsenky. Takhle ano! Kostice Vám musí sedět v žlábku pod prsy, po celé délce prsa. Při správné poloze o kosticích ani nevíte.

Chyba č. 2: Špatně nastavená ramínka podprsenky

Ramínka podprsenky jsou důležitou součástí podprsenky. Často se ale stává, že mnoho žen je má nesprávně nastavená. Příliš utažená ramínka mohou způsobit zdravotní komplikace, jako je bolest zad, šíje, hlavy a podepsat se mohou i na nesprávném držení těla. Naopak příliš povolená ramínka otravují věčným padáním z ramen a absencí podpory prsou. V čem je problém? Ženy s většími obvody podprsenek mají sklony k přílišnému utahování ramínek. Tím se nesprávně snaží nastavit výšku umístění ňader. Očekávaným výsledkem nejsou ,,zvedlá’’ prsa, ale nepřirozeně zvednutý obvod na zádech. Pokud jste jedna z těch, která tento problém řeší, zvolte menší obvod podprsenky. Dobře zvolený obvod udrží Vaše prsa na správném místě a ramínka pak budou fungovat už jen jako druhá menší opora. Pro ženy s velkými ňadry jsou vhodná širší ramínka, která mají měkké podložení.

Díky tomu se zvýší pohodlí při nošení, kdy se ramínka už nebudou nepříjemně zařezávat. V případě volných ramínek máte dvě možnosti. Buďto ramínka utáhněte tak, aby Vám z ramen napadala, ale zároveň byla dostatečně pružná nebo zvolte podprsenku s jiným umístěním ramínek (blíže k zapínání) . Pomoc by Vám mohla i speciální sponka, kterou se ramínka spojí k sobě a tím se zvýší jejich fixace. Takhle ano! Dobře nastavená ramínka Vám budou dělat každý den velkou službu. Pokud je správně nastavíte, můžete se těšit z optického zeštíhlení Vaší postavy a  krásného tvaru i umístění Vašich prsou. Nošení podprsenky už Vám nebude způsobovat žádné nepohodlí ani zdravotní rizika.

Chyba č. 3: Vypadávající prsa

Ať se snažíte sebevíc, prsa Vám při každém předklonu, běhu či prudkém pohybu vypadnou ven z podprsenky?  Asi už Vám už došlo, že takto to být nemá.   V čem je problém? Problém pravděpodobně bude ve špatné velikosti košíčků. Zkuste sáhnout po jiném tvaru košíčku ( vyšší a uzavřenější) nebo zvolte větší velikost podprsenky. Obvod pokud možno zachovejte. Takhle ano! Krásný tvar Vašeho poprsí je závislý na dobře zvolené velikosti košíčku. Košíček musí pojmout celé prso, nesmí nikde odstávat, ani se krabatit.

Chyba č. 4: Špatně zvolený obvod

S nesprávně zvoleným obvodem podprsenky má zkušenost každá druhá žena. Jste jedna z nich? Pak tohle určitě znáte! Volný obvod Vám neustále posouvá zadní díl podprsenky nahoru a Vaše prsa pak klesají dolů. Malý obvod zase škrtí a na těle se tvoří nepěkné špíčky. V obou případech Vaše postava trpí. A to jak zdravotně, tak i vzhledově.  Tělo vypadá silnější a méně souměrné. A Váš krk a páteř neustále bolí. V čem je problém?

V případě, že se Vám obvod Vaší podprsenky pořád hýbe, prsa Vám klesají dolů nebo dokonce vylézají zpod košíčků, je nutné zvolit menší obvod. Pokud jste spokojená s velikostí koše, sáhněte po menším obvodu a zároveň vetším košíčku ( tzn. např. 80B vyměňte ze 75 C). Připadá Vám, že po oblečení podprsenky se nemůžete pořádně nadechnout? Pak je na místě vybrat podprsenku, s větším obvodem, který Vás nebude stahovat a škrtit.

Dalším znakem příliš malého obvodu napjatá zadní část podprsenky - tedy pokud část obvodu mezi lopatkami směřuje ostře do tvaru V. Takhle ano! Dobře zvolený obvod udrží Vaše prsa na místě za jakékoliv situace. Zapínání podpsenky musí být mezi lopatkami a držet se na linii obvodu prsou. Správně těsný obvod poznáte také tak, že do mezery mezi tělem a obvodem vložíte přesně dva prsty.

Chyba č. 5: Špatně vybraný košíček

Špatně sednoucí košíček nadělá pěknou ,,paseku’’. Pohled do hezkého výstřihu? Určitě ne tam, kde košíček odstává a tvoří nepěkné kapsy nebo naopak prsa deroucí se ven z podprsenky všemi směry. Toto jsou případy, kdy na vině stojí špatně zvolená velikost a tvar košíčku.

V čem je problém? Pokud máte v podprsence volný prostor, který se krabatí a ohýbá, znamená to, že máte příliš velký košíček. Zvolte menší velikost košíčku. V případě, že podprsenka odstává v oblasti ramínek, sáhněte po zcela jiném typu podprsenky. Nejlépe vybrat takový, který není vyztužen v problémové oblasti. Prsa se Vám doslova ,,vylévají’’ v podpaží i v dekoltu? Košíček nezakrývá celé prso a kostice nepříjemně tlačí.

Na první pohled je znát, že prsa se prostě do košíčků nevejdou. Podprsenka s větší velikostí košíčku je pro Vás to pravé. Takhle ano! Košíček musí přiléhat k tělu. Jedině tak vykouzlí krásně tvarovaná ňadra, ze kterých se mužům protočí panenky. Stále si nejste jistá svým výběrem podprsenky?

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

JACK & JONES Přechodná bunda 'Rocky' tmavě béžová

1749 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'JOIN' šedá / černá

749 Kč
Shop

ALPHA INDUSTRIES Přechodná bunda olivová / červená

4499 Kč
Shop

River Island Legíny 'ALESTA' pink

319 Kč
Shop

LingaDore Podprsenka 'Wire' černá

779 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'Will ' šedý melír / černá / bílá

1249 Kč
Shop