Jak vybrat punčochy?

Punčochy jsou důležitou součástí ženského šatníku. Zdůrazňují krásu a délku nohou nebo naopak kryjí či odstraňují jejich nedokonalosti. Chrání před zimou a doplňují náš outfit.

Punčochy používají už celé generace žen a dívek pro každou příležitost. Éra punčoch začala koncem 30. let minulého století ve Spojených státech amerických.  Od té doby se začal materiál punčoch vyvíjet. Dnes se punčochy vyrábí především z bavlněných a polyamidových vláken, do kterých se přidávají látky jako je spandex či lycra. Díky nim se punčochy umí přizpůsobit jakékoliv postavě. 

Jak si vybrat punčochy?

V dnešní době má každé zboží spoustu  typů, jinak tomu není ani u punčoch. Není tedy vůbec lehké se v té džungli punčochového zboží vyznat a zjistit, které punčochy jsou vhodné právě pro Vás.

Při výběru punčocháčů je nutné dávat pozor na jejich tloušťku, typ a barvu.

DEN nebo-li Denier - Na obalech a krabičkách punčoch najdete označení DEN s číslovkou od 10 do 120. Toto slovo neznamená, že Vám punčochy vydrží např. 40 dnů :), jde o symbol ukazující tloušťku punčoch. Čím větší číslo je, tím silnější, pevnější a méně průsvitné punčochy jsou.

Typ - Při výběru punčocháčů je důležité si uvědomit k jaké příležitosti punčochy chceme. Pokud chcete být sexy a zároveň elegantní, sáhněte po samodržících punčochách. V nabídce jsou dále punčochy, které lze doplnit podvazkovým pásem a korzetem -  tuto kombinaci pak můžete například použít pro romantický večer. Další volbou jsou punčochové návleky, podkolenky, nadkolenky. Ty jsou vhodné pro nošení k sukni či kraťasům.  A pokud chcete opticky zhubnout, vsaďte na různé stahovací a formovací punčochy. Skvělou novinkou na trhu jsou punčochy, které při nošení formují Vaší postavu a zbavují Vás problémů jako je celulitida. A v neposlední řadě jsou punčochové kalhoty různých barev a vzorů, které zahřejou a doladí Váš outfit.

Barva - záleží už jen na Vás zda preferujete barvu černou, tělovou a nebo toužíte po extravagantních vzorech a barvách.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

JACK & JONES Přechodná bunda 'Rocky' tmavě béžová

1749 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'JOIN' šedá / černá

749 Kč
Shop

ALPHA INDUSTRIES Přechodná bunda olivová / červená

4499 Kč
Shop

River Island Legíny 'ALESTA' pink

319 Kč
Shop

LingaDore Podprsenka 'Wire' černá

779 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'Will ' šedý melír / černá / bílá

1249 Kč
Shop