Jak zhubnout lýtka?

Každá z nás na svém těle najde partii, se kterou není tak úplně spokojená. Svému partnerovi a vlastně vůbec celému okolí se chceme líbit, chceme být prostě dokonalé. No, do postavy modelek, které na nás koukají z televize a billboardů máme daleko, to ale neznamená, že na sobě nemůžeme zapracovat, Trápí vás silná lýtka? Poradíme vám, jak je zhubnout.

Lýtka ovlivňuje genetika

Velký podíl na tom, jak vypadají naše lýtka, mají genetické dispozice. Porovnejte svá lýtka s lýtky maminky, babičky, tatínka nebo dědečka a uvidíte, na čem jste. Když se k tomu přidá nedostatek pohybu a nevhodné stravování, silná lýtka nejsou ničím zvláštním. To ale neznamená, že se s tím nedá nic dělat. Naopak! Jak na hubnutí lýtek?

Je za silnými lýtky tuk nebo svaly?

Než se vůbec do něčeho pustíte, zjistěte si, zda je za vašimi silnými lýtky tuk, nebo za ně může vyšší procento svalové hmoty. Pokud je na vině tuk, je třeba ho zredukovat, hubnout jen lýtka ale nejde. Je třeba hubnout komplexně. Když několik kilo shodíte, s velkou pravděpodobností budou i vaše lýtka štíhlejší. Pokud za silná lýtka může svalová hmota, která narostla v důsledku zátěže, je na místě upravit trénink. jidlo

Upravte jídelníček

Kdo chce hubnout, ten by měl v první řadě upravit svůj jídelníček. Na jídla z fastfoodu nebo předem připravené polotovary je třeba zapomenout, stejně jako na smažená jídla a sladkosti. Stravovat byste se měli pravidelně, jezte raději menší porce a častěji, dodržujte pitný režim. Efektivní je nízkosacharidová dieta, při které snížíte příjem sacharidů a nahradíte je proteiny a zdravými tuky. Když zásoby sacharidů tělu dojdou, bude muset zdroj energie hledat, jinde, konkrétně v tucích. No a vy začnete hubnout.

Cvičte, ale pozor na cviky, které zatěžují lýtka

Hubnutí jde ruku v ruce nejen se zdravým stravováním, ale také s pohybem. Jedno bez druhého nemůže fungovat. Že nemáte výdrž? Začněte pěkně zlehka, třeba svižnou procházkou, při které v těle rozproudíte krev, zpevníte nohy a zároveň budete spalovat i tuk. Časem chůzi třeba vyměníte za běh nebo jízdu na kole. Víte, že než vysoce intenzivní cvičení je lepší kardio cvičení s nízkou intenzitou? Budete při něm lépe spalovat tuk a svalovou hmotu zpevníte místo toho, abyste ji ještě nabírali. Zvýšíte tak i svou vytrvalost, zlepšíte kapacitu plic a podpoříte i zdraví srdce. Lýtka můžete i posilovat, dejte si ale pozor na cviky, které lýtka ještě zvětšují. Jde například o dřepy, skákání přes švihadlo, chůzi na stepperu nebo vybíhání schodů. Vsaďte spíš na výpony na špičku nebo vestoje.

Nevzdávejte se

Hubnutí lýtek je běh na dlouhou trať. Je to i proto, že musíte hubnout celkově, zaměřit se jen na lýtka nejde. Neočekávejte výsledky za týden, dopřejte si čas a nevzdávejte to. Hlídejte si příjem sacharidů, proteinů i tuků, hýbejte se, a uvidíte, že se výsledky dostaví.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

UNDER ARMOUR Sportovní kalhoty černá / offwhite

1279 Kč
Shop

SPANX Kojící podprsenka černá

1249 Kč
Shop

Chi Chi London Šaty bordó

4549 Kč
Shop

UNITED COLORS OF BENETTON Svetr námořnická modř

1099 Kč
Shop

UNITED COLORS OF BENETTON Košile bílá

889 Kč
Shop

Superdry Mikina tmavě zelená / černá

1999 Kč
Shop