Jaké lubrikační gely jsou nejen příjemné, ale také zdravé?

Jaké lubrikační gely jsou nejen příjemné, ale také zdravé?

Lubrikační gel je poměrně běžná pomůcka, kterou najdeme v mnoha českých ložnicích. Spousta lubrikantů však obsahuje nevhodná barviva, parabeny a z dalších ropných a nevhodných látek. Jak si vybrat lubrikační gel, který vám nejen zpříjemní masáže a erotické chvilky, ale navíc vám ani neuškodí?

Silikonový versus vodní lubrikant

Při výběru lubrikantu je důležité zvolit typ, který se hodí právě pro vaše potřeby. Silikonový lubrikant je ideální na masáže i erotické experimentování. Nejenže na pokožce dlouho vydrží, ale navíc na ni zanechává jemný sametový film, který je skutečně přírodní a chrání nás před nepříznivými vlivy.

Gel na vodní bázi má o něco menší výdrž, na druhou stranu je vhodný při použití s erotickými pomůckami z jakéhokoliv materiálu. Na rozdíl od silikonového se nemusíte bát, že vám hračku či kondom poškodí. Gel na vodní bázi také můžete pořídit v BIO kvalitě, což je jistá záruka skutečně kvalitního složení.

Čemu se v lubrikačních gelech raději vyhnout?

Konvenční lubrikační gely obsahují spousty škodlivin, které bychom si při jejich prostudování nenamazali ani na botu, natož na naše intimní partie. Jedná se o různá barviva a parabeny, které mohou působit alergie či dokonce narušit nervový systém:

  • E123 amarant (červená) C.I. 16185 – genetické poruchy, rakovina
  • E124 košenilová červená C.I. 16255 - alergie, onemocnění dýchacích cest
  • E127 erytrozin (červená) C.I. 45430 – poruchy chování, problémy nervového systému, alergie
  • E131 patentní modrá C.I. 42051 – alergie, rakovina
  • E132 indigotin C.I. 73015 – alergie, rakovina
  • E133 zářivá modrá C.I. 42090 – alergie, rakovina

Vyjmenovaná „éčka“ však nejsou ani zdaleka vše, co se může v konvenčních lubrikantech nacházet. Proto je důležité vybírat skutečně kvalitní lubrikační gely od prověřených výrobců.

Návod na výběr nejlepšího gelu najdete na Sexshopik.cz

Jaký lubrikační gel je nejlepší právě pro vás vám neporadíme. Magazín Sexshopik.cz však dal dohromady skutečně obsáhlý návod na téma výběru lubrikačních gelů, kde se dozvíte vše o jejich složení, výběru i použití. A příště už v obchodě budete přesně vědět, po čem sáhnout a čemu se raději velikým obloukem vyhnout.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

EINSTEIN & NEWTON Tričko lenvandulová / bílá

440 Kč
Shop

JACK & JONES Mikina 'COCA COLA' červená / bílý melír

1499 Kč
Shop

EINSTEIN & NEWTON Tričko růže / bílá

440 Kč
Shop

JACK & JONES Džíny 'Rick' modrá džínovina

1124 Kč
Shop

JACK & JONES Džíny 'Rick' starobéžová

701 Kč
Shop

JACK & JONES Džíny modrá džínovina

659 Kč
Shop