Letní šaty - co si vybrat?

satynalato Šaty jsou jedním z nejkrásnějších, nejstylovějších a nejpohodlnějších letních oblečení. Když je venku vedro, stojí za to nosit něco, co nebude omezovat naše pohyby, bude vzdušné a bude zdůrazňovat opálené tělo. Jak si vybrat letní šaty, abychom vypadaly skvěle a cítili se perfektně?

Barvy letních šatů

Léto je čas bezstarostné a zábavné, stejně jako spalující sluncem. Není tedy těžké uhodnout, že je lepší ponechat tmavé barvy pro ostatní roční období. Černá nebo tmavě modrá samozřejmě bude se dobře hodit během letních večerů a bláznivých večírků, ale během dne stojí za výběr jasných barev. Jemné, dívčí pastely, béžová a bílá nádherně kontrastují s opálenou pokožkou a zdůrazňují její snědý odstín. Prázdniny jsou skvělým obdobím pro experimentování s módou, a to i v těchto odvážnějších a extravagantnějších variantách. Skvělou volbou budou také letní šaty v živých a intenzivních barvách jako je neonová oranžová, kanárská žlutá, purpurová, chrpa modrá nebo krvavěčervená. Podobného efektu dosáhneme výběrem expresivních tisků, např. námořnických pruhů, zvířecích skvrn, geometrických postav nebo romantických květin.

Nejlepší střihy šatů na léto

Letní šaty by měly kombinovat atraktivní vzhled s komfortem a pohodlím. V horkých dnech jsou nejlepší volné a prostorné vzory v Boho stylu, které neomezují pohyb, neomezují přístup vzduchu a nezvyšují pocení. Pokud naopak chceme si obléknout přiléhavé oblečení, které zvýrazní postavu, stojí za to zvolit model ze vzdušné a zároveň pružné látky, která poskytne maximální svobodu. Když je venku teplo, měli bychom se také vyhnout nadměrně stavěným šatům s dlouhými rukávy. Šaty s tenkými ramínky nebo krátkými rukávy, s rozšířenou dolní části, která se třese ve větru nebo rozparky ukazující nohy se budou hodit mnohem lépe.

Na co byste měli dát pozor?

Možná to zní zvláštně, ale nejsme v létě odsouzeni pouze k minišatům. Pokud se v nich necítíme pohodlně nebo upřednostňujeme stylizace v jiném stylu, můžeme snadno sáhnout po modelech s délkou midi nebo maxi. Další důležitou otázkou je materiál, ze kterého je oděv vyroben. Letní šaty by měly být vyrobeny z přírodních, prodyšných látek jako je bavlna nebo len. Při nákupu se ujistěte, že vlákna jsou vysoce kvalitní, mají správnou tloušťku a zároveň nejsou průsvitná. Konečně, pokud stále nejsme přesvědčeni o šatech, možná stojí za to zajímat se o kombinézy, které jsou v módě několik sezón a  které jsou jakýmsi kompromisem mezi šatami a kalhotami. Charakteristický střih zajišťuje stylový vzhled, zatímco nohavice zaručují velké pohodlí. Díky tomu si můžeme být jisti, že oděv nebude nafouknut větrem a neodhalí spodní prádlo a bude se dobře hodit i při intenzivní fyzické aktivitě.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

EINSTEIN & NEWTON Tričko lenvandulová / bílá

440 Kč
Shop

JACK & JONES Mikina 'COCA COLA' červená / bílý melír

1499 Kč
Shop

EINSTEIN & NEWTON Tričko růže / bílá

440 Kč
Shop

JACK & JONES Džíny 'Rick' modrá džínovina

1124 Kč
Shop

JACK & JONES Džíny 'Rick' starobéžová

701 Kč
Shop

JACK & JONES Džíny modrá džínovina

659 Kč
Shop