Jak správně vybrat podprsenku?

/
21.10.2015
Trápí vás nepadnoucí spodní prádlo? Poradíme vám, jak vybrat správnou velikost podprsenky! Konečně je tu kompletní přehled všech tipů a rad, jak vybrat správný střih i velikost podprsenky. Na čem při výběru podprsenky záleží?

1. Obvod spodního prádla

První čeho byste si měla na zvoleném prádle všímat, je velikost obvodu. Právě obvod totiž zajišťuje, aby se prádlo při pohybu nehýbalo, neškrtilo a zároveň poskytovalo důležitou podporu.
podprsenka-melissa-b4-gorteks
Volnost obvodu – Mnoho žen se při výběru velikosti obvodu řídí naměřenou hodnotou těsně pod prsy. Ovšem výsledné číslo nepočítá s tím, že prádlo během nošení povolí a obvod se tedy zvětší. Výsledkem je pak příliš volný obvod, který nesplňuje podpůrnou funkci podprsenky. Volte tedy obvod menší o 5 až deset cm.
Pravý úhel nutností – Znáte ten pocit, když vám zadní část obvodu leze směrem ke krku? Je to nejen nepříjemné a esteticky nepěkné, ale zároveň to také způsobuje bolest krku a zad. To, že obvod leze nahoru znamená, že je příliš volný. prsa tedy nedostávají podporu, jakou by měla a veškerá tíže je na ramínkách, které se zařezávají a způsobují bolest. Obvod musí odpovídat pravému úhlu s lokty, být tedy rovný, ve středu zad.
Na dva prsty – Správnost volby velikosti obvodu podprsenky poznáte také natažením, směrem od páteře. Pokud se vám do volného prostoru vejdou akorát tak dva prsty, pak je vše v pořádku V případě, že se obvod natáhne víc, je velikost příliš veliká.

2. Ramínka podprsenky

Obecně platí, že čím silnější, tím lepší. Ramínka mají pouze doplňkovou podpůrnou funkci, ta hlavní je na obvodu podprsenky. Pokud máte špatný obvod podprsenky, pak je tíha prsou na ramínkách a ty se pak nepříjemně zařezávají do kůže. I v případě správné volby obvodu ovšem uvítáte širší ramínka, která jsou celkově pohodlnější.

3. Košíčky podprsenky

podprsenka-1130-ava O to, zda bude výsledný efekt pěkný se starají především košíčky spodního prádla. Důležité je zvolit nejen správnou velikost, ale také střih.
Příliš malá – malou podprsenku poznáte tak, že jsou prsa v košíčkách nacpaná a přetékají přes košíček. V takovém případě, pak vytváří efekt dvojích prsou, který je zvláště viditelný pod hladkým trikem.
Příliš velká – Ani s příliš velkou podprsenkou mnoho parády neuděláte. Nevyplněné košíčky se krabatí a odstávají, čímž ztrácí smysl nejen z hlediska estetického, ale také podpůrného.
S kosticí – Při výběru podprsenky s kosticemi si dejte pozor především na to, aby kostice přesně padly do žlábku pod prsy. Kostice by měla kopírovat linii měkké tkáně prsu až k podpažní jamce. Pokud po sundání prádla pozorujete otlaky od kostice, máte pravděpodobně příliš malý košíček.
Každé spodní prádlo se časem opotřebí a povolí, proto byste měla dbát na to, aby své prádlo pravidelně měnila za nové, dobře padnoucí.
Máte již správnou podprsenku?

Leave a Comment

Your email address will not be published.