Jak zjistit správnou velikost podprsenky?

/
21.10.2015

Zjistit správnou velikost podprsenky není nic těžkého a přesto má 80% žen špatnou velikost. Přečtěte si, jak se správně změřit.

Ke správnému určení velikosti podprsenky budete potřebovat krejčovský metr a na škodu nebude ani pomocník, ale zvládnout se to dá i svépomocí.

Správná podprsenka

podprsenka-bez-raminek-taylor-aa4973-freyaDobře zvolená velikost podprsenky se pozná podle toho, že:

  • Košíček objímá celé ňadro a dává mu dostatečnou podporu.
  • Obvod v zadní části podprsenky se po oblečení nesune nahoru, ani není příliš volný.
  • Ramínka jsou utažená tak akorát ( natlačí ani neplandají).
  • Kostice ,,sedí’’ v žlábku pod prsem a vede po celé jeho délce ( končí v oblasti podpaží).
  • Prso z košíčku nikde nevylézá.
  • Podprsenka nikde netlačí a nezpůsobuje žádné otlačeniny.

Jak zjistit správnou velikost podprsenky?

Svou velikost zjistíte měřením. Měřit můžete buďto bez podprsenky, nebo s podprsenkou. Měla by to ovšem být pouze tence nebo vůbec vyztužená podprsenka.

Měření provádějte v klidu, ve vzpřímené pozici. Paže mějte spuštěné při těle. Pokud měření provádíte sama, měřte se nejlépe před zrcadlem, kde si můžete kontrolovat, zda Vám metr na zádech neplandá.

První měření

podprsenka-f3318e-calvin-kleinKrejčovským metrem si změřte si obvod hrudníku. Metr si utáhněte v oblasti pod prsy. Vydechněte a zapište si získanou hodnotu. Naměřená hodnota však není výslednou hodnotou. Obvod podprsenky by měl být o 5-8 cm menší, než je Vámi neměřená hodnota. Je totiž třeba počítat s opotřebením materiálu, který časem povolí. Pokud jste tedy naměřila např. 77 cm, měla by jste mít velikost obvodu 70 cm. Pokud Vám vyjde mezihodnota, přikloňte se k menší variantě.

Při výběru nové podprsenky si podprsenku zapínejte až na poslední háček (nejvolnější poloha). V této nejvolnější poloha by Vám ale podprsenka měla sedět. Při nošení pak podprsenka povolí a vy si budete moct obvod utáhnout.

Druhé měření

Opět si vezmete krejčovský metr. Tentokrát a povede metr přes prsa, nejlépe přes oblast, kde jsou bradavky. Metr příliš neutahujte, ale také si dejte pozor, aby Vám nesklouzával. Naměřenou hodnotu si opět zapište.

Znáte Vy svou správnou velikost?

Leave a Comment

Your email address will not be published.