Jak zvolit tu správnou kojící podprsenku?

/
21.10.2015

Ženské tělo se během těhotenství mění. Pokud pomineme rostoucí bříško, dějí se velké změny i na prsou. A právě prsa potřebují během těhotenství i po něm velkou péči. Prvním krokem je zvolení správné kojící podprsenky, která Vám ulehčí nejen od bolesti.

Jak již bylo řečeno v úvodu během těhotenství se Vám bude měnit tělo před očima. Zaměříme se na poprsí, které se během doby čekání na miminko zvětší až o několik velikostí. Prsa rostou v průběhu celého těhoteství, ale v posledních měsících bude růst nejpatrnější.

Vaše poprsí se ale nebude pouze zvětšovat. Další změnou bude ztmavnutí dvorců a jejich případná nerovnost, ta bude způsobena žlázami, které vytvářejí obranné látky. Tyto speciální látky pak chrání bradavku a podporují její zdraví, které je důležité pro kojení.

Investovat do kvality se vyplatí

podprsenka-s-kostici-5068-anitaJedním z nejdůležitějších kroků je nakoupit si kvalitní kojící podprsenky. V této oblasti se nevyplácí šetřit. Pokud si pořídíte nekvalitní podprsenku z bůhvíjakého materiálu, můžete tím až ohrozit zdraví svého poprsí. Nekvalitní materiály často dráždí citlivou pokožku prsou a bradavek a Vám se tak mohou tvořit ekzémy. Dalším problémem bývá neprodyšnost. Kojící podprsenku je nutné nosit po porodu téměř nepřetržitě. Asi si umíte představit, jak nepříjemné Vám bude v neprodyšném materiálu v teplých dnech. Ovšem největší hrozbou bývá fakt, že nekvalitní kojící podprsenky velice často ženám špatně padnou. Prsa v těhotenství a po porodu potřebují pohodlí, aby se podporovala tvorba mléka. A právě tvorbu mléka může špatná kojící podprsenka zcela zastavit. Nepodceňujte tedy její výběr.

Co to vlastně kojící podprsenka je?

Kojící podprsenka je druh podprsenky určený pro kojící ženy. Podprsenka je zvláštní tím, že má odklápějící se košíčky. Díky tomu je pak kojení daleko snažší a diskrétnější. Maminka pak dokáže v jedné ruce držet miminko a v tou druhou ovládat podprsenku.

Výběr kojící podprsenky

Jak již bylo řečeno výše měla by být kojící podprsenka hlavně kvalitní. To znamená, že by Vám měla dobře sedět a být příjemná na těle. Svou pozornost by jste měla dát i ramínkům. Ty by měly být dostatečně široké, aby se Vám nazařezávaly do ramen a nezpůsobovaly tak bolest šíje a zad. Nutností je, aby ramínka byly nastavitelné.

Podprsenka pro kojící ženy by měla být vyrobena z antibakterálního materiálu, nejlépe 100% bavlny.

Kdy podprsenku vybírat

Podprsenku je nejlepší si koupit ke konci těhotenství, přesněji v 8. měsíci. Podprsenku si zkoušejte s absorbčními vložkami, pro jistotu, že v případě nalitých prsou Vám podprsenka stále bude dobře sedět a nebude nikde tlačit.

Leave a Comment

Your email address will not be published.