Rizika dlouhodobého nošení nesprávné podprsenky

/
21.10.2015

Špatně zvolená velikost podprsenky může nadělat veliké problémy, a to nejen ty estetické jako jsou povislá prsa nebo nepěkné faldíky. Dlouhodobé nošení špatné podprsenky může způsobit velice vážné zdravotní komplikace.

Špatně padnoucí podprsenka dokáže nadělat velikou ,,paseku’’. Pojďme se říci, co by nám měla podprsenka zajistit.

Správně padnoucí podprsenka:

podprsenka-vyztuzena-sensual-passion-whp-triumph

 • Nikdy a nikde natlačí, neškrtí ani neplandá.
 • Kostice podprsenky jsou umístěné ve žlábku pod prsy a kopírují tvar prsa až k podpaží.
 • Obvod drží váhu prsou a je stále (při každém pohybu) vodorovně se zemí (nezvedá se, nepadá).
 • Ramínka jsou pružná. Nepadají a ani neškrtí.
 • Košíček podprsenky je dostatečně velký ne to, aby pojmul celé prso (prso ,,nevytéká” po stranách, spodem ani horem).

Špatně padnoucí podprsenka:

 • Především způsobuje problémy estetického hlediska, a to hlavně povislá prsa a různé faldíky apod.
 • Ale horším důsledkem jsou komplikace zdravotní. Jedná se o tato rizika:podprsenka-bs-509-gaia
 1. Lymfatické systém – Správně fungující lymfatický systém je pro naše tělo velice důležitý, díky němu se nám z těla odplavují toxiny. Pokud je toto proudění omezeno, hrozí zdravotní komplikace. Lymfatický systém může být ohrožen např. extrémně těsným obvodem podprsenky nebo příliš utaženými ramínky.
 2. Oděrky na kůži – Příliš volný obvod podprsenky je také velice nebezpečný. Neutažený obvod podprsenky se při jakémkoliv pohybu hýbe, posunuje. Tímto neustálým odíráním o kůži můžou vzniknout odřeniny, krvavé ranky a odření či dokonce strhnutí znamének, vyvýšených pih.
 3. OpruzeníPokud si žena zakoupí nevhodnou podprsenku, která ji moc škrtí a neumožňuje tak dýchání pokožky může se stát, že tato nevhodně zvolená podprsenka způsobí opruzeniny. Ty se mohou udělat například v oblasti pod prsy nebo mezi nimi. Pokud není podprsenka z kvalitního a prodyšného materiálu, existuje zde riziko kožních prasklinek a opruzenin. Kombinace zvýšené tělesné aktivity a vycpávek v podprsence je opruzenina hned na světě. Vycpávky totiž velice špatně schnou a vlhkost si v sobě dlouho drží.
 4. CB SyndromPři špatně zvoleném obvodu podprsenky se může stát, že veškerá váha poprsi zůstane na ramínkách. Tyse pak pod tíhou těžkých prsou zaříznou do ramen a vytvoří nechtěné faldíky u ramen. Tento tlak pak nepříznivě působí na pátěř, která se pod tímto nepřirozeným tlakem začne kroutit. Zádové povrchové svalstvo se přetíží a tzv. hluboké svaly ochabnou. Tento problém se velmi těžko léčí (rehabilituje) – může tak dojít až k nenapravitelným škodám.
 5. Psychika Ano, i na psychiku se může podepsat špatně zvolené dámské spodní prádlo. Je více než jasné, že žena ve špatně padnoucí podprsence se nemůže cítit sexy, když jí musí neustále upravovat. Pokud žena nosi dlouhodobě špatné spodní prádlo, může se jí objevit zdravotní komplikce ( viz výše uvedené) a veškeré seběvedomí je tatam. Žena může být nesoustředěná, nespokojená a tím můžou začít i psychické problémy, jako je například deprese.

Leave a Comment

Your email address will not be published.