Jarní detox pleti!

/
7.1.2017

Je Vaše pleť po zimě bledá, našedlá, unavená, vysušená nebo Vás naopak trápí problematická pleť a akné? Dopřejte ji důkladnou detoxikaci a dodejte pořádnou dávku vitamínů!

Základem je hydratace a vyplavení nahromaděných škodlivin. Nejjednodušší způsob, jak své tělo pročistit je pít minimálně dva litry tekutin denně. Mělo by se však jednat o čistou vodu nebo bylinkové neslazené čaje (k dostání jsou i předem namíchané detoxikační směsi). Kávou nebo colou svoje tělo moc nepročistíte.

Hydratovaná pleť je více napnutá, takže je to skvělá prevence proti tvorbě vrásek, což jistě každá z nás ocení. Pokud se věnujete náročné fyzické aktivitě, máte fyzicky těžkou práci nebo sportujete, měly byste tekutin vypít ještě víc. Pozor bychom si měli dát i na stravu. Příliš těžká jídla nebo sladkosti by měly být spíše výjimkou. Našemu tělu i pleti totiž vůbec nesvědčí a tento typ stravování se může projevit nedokonalostmi na kůži. Dbejte na zvýšený přísun ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů a ryb.

Pokud cvičíte, vyvarujte se líčení před samotným tréninkem. Pot nám pomáhá tím způsobem, že vyplavuje škodliviny z těla. A ty nemohou díky nepropustnému make – upu odejít z těla pryč, proto se námahou rozšířené póry začnou ucpávat. Nehledě na to, že lesklá pleť s otřeným make-upem nebo rozteklá řasenka není zrovna okouzlující.

Dopřejte si relax na prvních jarních slunečních paprscích a vyrazte do přírody. Nejen, že Vám to zlepší náladu, ale začne se tvořit i vitamin D. Jarní sluníčko ale opaluje více, proto byste se měla chránit krémy s obsahem ochranných faktorů.

Zároveň už nepotřebujete hutné a výživné krémy, kterými jste svoji pleť hýčkala v zimě, vyměňte proto svoji kosmetiku za krémy s lehčí texturou, které pleť tolik nezatíží a zanechají ji svěží a přitom hydratovanou. Jednou za týden si dopřejte šetrný peeling, kterým odstraníte odumřelé kožní buňky, tím se Vaše pleť rozzáří a dostane zdravou barvu.

Jednou za týden nebo 14 dní si navíc udělejte chvilku pro sebe a naneste zklidňující a detoxikační masku. Vaši pleť pročistí, vyživí, dodá jí chybějící vitamíny a navíc absorbuje nečistoty a toxiny. Nejprve se důkladně odličte a vyčistěte pleť. Poté nad lavorem s horkou vodou, do kterého můžete vhodit hrst bylinek (skvělý čistící účinek má například heřmánek pravý nebo měsíček lékařský, univerzální detoxikační schopnost má kopřiva) pleť napařujte, přičemž si hlavu přikryjete ručníkem. Póry se otevřou a léčivé ingredience z masky budou moci lépe proniknout do pokožky. Nejlepší čistící účinky mají masky s jílem nebo bahnem z Mrtvého moře.

Zajděte si na masáž obličeje, cvičte obličejovou gymnastiku nebo navštivte saunu. Ne každý ji vyhledává, někomu nedělají vysoké teploty dobře, ale díky ní se skvěle vyplavují nahromaděné toxiny z těla. Navíc si prohřejete tělo a získáte zregenerovanou pleť.

Detox pleti od rána do večera!

  • Ráno si místo kávy dopřejte na probuzení vlažnou
  • Na pleť naneste pouze lehký denní krém, nezatěžujte ji make – upem.
  • Po celý den se snažte pít hodně vody a jiných neslazených tekutin a stravujte se zdravě.
  • Jako svačinu zvolte ovocné nebo zeleninové smoothie.
  • Odpoledne si zacvičte – je jedno, zda půjde o běh nebo jógu, ale pomůže Vám to s odplavováním toxinů z těla a navíc budete mít lepší náladu.
  • Pokud Vás bude honit mlsná, místo sladkostí nebo chipsů si dejte pár oříšků.
  • Večer pleť důkladně vyčistěte (můžete si dopřát jemný peeling a čistící masku) a poté naneste noční krém.

Leave a Comment

Your email address will not be published.