Ještě jako studentka Masarykovy Univerzity jsem zvažovala, že se k rodičům do svojí rodné vísky v podhůří Šumavy pravděpodobně po studiích nevrátím. Na brněnský svobodný život jsem si přes první překážky a strasti přivykla, a koneckonců i vyhlídky na nalezení dobré práce byly v moravské metropoli dobré. A tak jsem se hned po státnicích, ve chvíli, kdy jsem před sebou měla první pracovní pohovory, které vypadaly docela slibně, dala do hledání vhodného pronájmu bytu Brno.

Sledovala jsme stránky nejrůznějších agentur a realitních kanceláří a po několika dnech důkladného zvažování výhod a nevýhod jsem z mnoha bytů v různých částech města našla čtyři, které splňovaly potřebné parametry. Domluvila jsem si tedy prohlídky bytů a byla jsem překvapená rychlostí a vstřícností všech makléřů a majitelů bytů, se kterými jsem se setkala. Ze čtyř bytů, do kterých jsem byla nahlédnout, mi zůstaly dva, mezi kterými jsem se rozhodovala. Oba měly výhody i nevýhody, ale po dni rozvažování jsem si nakonec vybrala to svoje první „vlastní“ hnízdečko.

Po dvou měsících zabydlování a zkrášlování bytu jsem však dostala nabídku, která se neodmítá. I přesto, že jsem v to již přestala doufat, přišla mi pozvánka na přijímací pohovor na moji vysněnou práci. Na inzerát jsem odpovídala asi před třemi měsíci, ale vzhledem k tomu, že mi nepřišla žádná odpověď, už jsem ani nedoufala. Byla jsem rozhodnutá místo v případě, že přijímacím řízením projdu, vzít. Povedlo se! Jediným zádrhelem na mé cestě ke štěstí byla nutnost přestěhovat se do Prahy. Věděla jsem však, že díky stránkám www.eurobydleni.cz/byty/praha/pronajem/ naleznu pronájem bytu Prahastejně jednoduše, jako před nedávnem při hledání vhodného bytu v Brně. Má dobrá zkušenost se potvrdila i v případě pražského hledání bydlení.

Svůj první byt jsem sice opustila rychleji, než by mnozí napočítali do sta, nicméně život si pro nás někdy přichystá různé nástrahy a my se s nimi musíme umět rvát. Já jsem se, myslím, porvala s grácií a v podstatě bez stresů. Pro práci snů bych udělala téměř cokoliv…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here