Mnoho žen neví, jaké líčení zvolit. Víte to vy?

/
14.12.2016

Jak se správně nalíčit, abychom to s líčením nepřehnali a naopak, abychom tím sami sobě něco dali? Jde především o to, jaký jsme typ – jaro, léto, podzim, zima, a na jakou příležitost se chceme líčit. Někdy stačí líčení nenápadné a jindy je dobré líčení zvýraznit.

V první řadě se budeme snažit zakrýt nedostatky na naší pleti. K tomuto použijeme korekční tyčinku a make-up. Výběr make-upu není vůbec lehký a vybrat ten správný tón je téměř nadlidský výkon. Naše pleť má navíc jiný odstín v létě a jiný v zimě.

Pokud si tedy kupujete make-up, je nutné vyzkoušet jej na denním světle, proto si vyžádejte testery a zkoušejte na pleť při denním světle. Mějte jiný make-up na léto a jiný na zimu. V létě navíc volte lehčí typy make-upu, v zimě naopak make-up hutnější.

Po make-upu naneste pudr a i tady platí, že odstín je nutné zkoušet na denním světle. Na trhu se naštěstí objevili pudry a make-upy které barevně sjednotí každou pleť, pokud si tedy nejste barvou odstínu jisti, sáhněte právě po nich. Nabízí je například kosmetická firma Oriflame.

Jste-li doma, zvolte jemné líčení, postačí vám make-up a řasenka. Do práce, či na nákupy, přidejte jemné stíny, nebo linky, lesk a rtěnku, tváře zvýrazněte tvářenkou. Denní líčení nikterak nepřehánějte, v tomto případě platí, že méně, znamená více.

Chystáte-li se na ples, na večírek, na party a podobně, pak se rozhodně nemusíte bránit výraznému líčení, jako jsou kouřové stíny a výrazná rtěnka. Ještě než však po tomto výrazném líčení sáhnete, nastudujte si pořádně jak na to. Najděte si typy a triky, jak docílit toho nejlepšího možného večerního líčení.

Leave a Comment

Your email address will not be published.