Víte, jak si správně vybrat lubrikační gel? Poradíme vám, na co si dát v jeho složení pozor

/
3.7.2019

Pokud používáte lubrikační gel, jistě už vás napadlo, jak vlastně funguje a co všechno obsahuje. Přece jen se jedná o intimní hygienu, která přichází do kontaktu nejen s velkou částí vaší pokožky, ale především s těmi nejcitlivějšími orgány vašeho těla. Dnes vám tak poradíme, jak si vybrat lubrikační gel podle složení. S těmito gely vás už nepříjemná reakce při vašich intimních chvílích nepřekvapí.

Konvenčním gelům se raději vyhněte velkým obloukem

Pokud jste si zvykli čas od času koupit lubrikační gel v Tescu nebo v drogerii, raději přesedlejte na specializované prodejny. Stejně jako u ostatních výrobků ani u gelu není velká a známá značka zárukou kvality a konvenční lubrikanty často obsahují látky, které se skutečně pro kontakt s našimi erotogenními zónami skutečně nehodí.

Namátkou:

·         E102 neboli tartrazin může způsobit alergii, astma a kopřivku.

·         E131 neboli patentní modrá má prokazatelně rakovinotvorné účinky a také působí alergie.

·         E127 neboli erytozin může způsobit poruchy chování nebo dokonce poškodit nervový systém, samozřejmě působí i alergie…

A to je jen špička ledovce. Konvenční lubrikanty obsahují také deriváty z ropy, parabeny a prostě vše, o čem už dávno víme, že bychom se tomu měli vyhýbat i v podobě krémů na boty…

Jak tedy vybrat kvalitní lubrikační gel, který neškodí?

Při výběru lubrikantu se budete muset nejprve rozhodnout, zda chcete gel na vodní bázi (ten se hodí například při použití s erotickými pomůckami) nebo gel na silikonové bázi (s ním si užijete dlouhotrvající sametový pocit na pokožce a je ho k použití potřeba méně).

Dále je důležité určit, k čemu budete lubrikant nejčastěji používat. A budete se divit, ale způsobů použití takového „obyčejného“ lubrikačního gelu je celkem dost!

Potom už si stačí říct, jestli je pro vás důležité, aby se jednalo o BIO gel, nebo vám stačí, že neobsahuje látky, které škodí vaší pokožce.

Ze silikonových gelů podle složení doporučujeme pjur MED Premium a z těch na vodní bázi Jo Organic.

Nedejte však pouze na naši radu. Prostudujte si sami vše, co potřebujete o lubrikačních gelech vědět, v článku Vše o lubrikačních gelech, který najdete na magazínu Sexshopik.cz

Leave a Comment

Your email address will not be published.