Valentino

/
13.1.2017

Král králů je Valentino. Jak také jinak označit propagátora nejvyšší módy ze nefalšované země módy, že ano?

Z Itálie do Francie a zpět

Celým jménem Valentino Clemente Ludovico Garavani se narodil roku 1932 a protože od mladých let projevoval zájem o módu, vydal se v mladých letech do velké Francie a vyučenou. Jakmile se vrátil do své rodné Itálie, ihned věděl, kterým směrem se ubírat. Proto si založil roku 1959 vlastní módní salón v Římě a brzy na to předvedl svoji první ucelenou kolekci.

Svatební šaty pro Jecqueline

Popularitě nadaného Itala přispěly i vlivné zákaznice. Elizabeth Taylor asi není nutné více představovat, stejně jako Jacqueline Kennedy, která měla při své svatbě s Aristotelem Onassisem svatební šaty právě od Valentina. Tím se staly jeho modely symbolem naprosté elegance a exklusivity.

První, kdo označoval svoji práci logem

Dnes je běžným standardem, že značka vlastní své logo a to používá k označení svých produktů. Jenže v šedesátých letech a dobou předtím tento jev nebyl běžný. Až první s logem na šatech přišel sám velký Valentino v roce 1968.

Kolekce oblečení i svatebních šatů

Aktuálně značka Valentino produkuje několik módních řad, rozděleny na příležitosti. Jednou z kolekcí jsou tak například svatební šaty, nebo společenské oděvy a další. Po celém světě má několik prodejních zastoupení a spolu se značkami Hugo Boss a Marlboro Classics patří do světového koncernu, jejíž roční obrat se pohybuje okolo jedné a půl miliardy eur.

Velké akce – velký Valentino

Návrhář Valentino je stále aktivním tvůrcem a jeho šaty nesmí chybět na velkých světových akcích, jako je třeba filmový festival ve francouzském Cannes anebo na udílení cen Oscar.

Červené šaty, perly, krajky a páskové boty

Typickými znaky Valetiniho práce jsou rudé večerné róby, nikdy nechybí černo-bílá kombinace, dále bohaté využité perel a výšivek. Klasické jsou i dlouhé, šifonové vlečky, použití saténu či dalších lehkých materiálů, a pravým důkazem Valentiniho kolekce jsou páskové boty s třpytivými kamínky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.