Jak prát podprsenky

Jak zajistit, aby Vám podprsenky dlouho vydržely? Pořídili jste si podprsenku, která je krásná a skvěle Vám sedne? Tak to asi chcete, aby Vám dlouho v tomto stavu vydržela. Ale jak to udělat, aby se podprsenka během praní neponičila či neobarvila?

Zde je návod jak na to:

1. Nejdříve si přečtěte pokyny k praní od výrobce. Jedná se o malé symboly, podle kterých zjistíte jakým způsobem o prádlo pečovat.

2. Zavřete sponu před praním. Většina podprsenek má spony v zadní nebo přední části. Pokud sponu nezavřete, mají háčky na sponě tendenci chytat se na jiné položky v pračce. Během praní se tak následně zničí buď sami háčky nebo např. druhá podprsenka. Jestliže se chystáte vyprat podprsenku sportovní nebo podprsenku bez spony, tento krok přeskočte.

3. Podprsenku vložte do uzavíratelného sáčku na praní (v naší nabídce jich máme hned několik - viz. sáčky na praní). Tímto zabráníte zamotání s jiným oblečením v pračce, poškození krajek, zapínání... 

4. Ujistěte se, že máte v pračce oblečení podobných barev. Pokud by jste smíchali např. červenou a bílou podprsenku, mohli byste poté z pračky vyndat podprsenky růžové.   5. Perte podprsenky společně s lehčím oblečením. Pokud už musíte podprsenky prát s dalším druhem oblečením, vyberte to lehčí. Džíny a ručníky jsou mnohem těžší než podprsenky, a tak by je zbytečně svou váhou drtily a podprsenky by mohly ztratit svůj původní tvar. Spodní prádlo, ponožky, trička jsou pro společné praní daleko vhodnější.   6. Vynechejte aviváž. Prostředky dodávající vůni jsou při praní podprsenek zcela nevhodné. Podprsenky jsou vyrobené z jemným materiálů, které jsou pružné, elastické, příjemné pro nošení. Aviváž poškozuje výplň podprsenky, ničí elasticitu, deformuje košíček a celkově ničí správný tvar. Proto se použití aviváže v případě podprsenek vyvarujte.   7. Perte na jemný program. Bez ždímání a co nejnižší teplotu.   8. Po vyprání zavěste podprsenky na sušák na prádlo a nechte samovolně uschnout.   Další tipy: Výrobci podprsenek většinou doporučují ruční praní. Důvodů je hned několik. Některé druhy podprsenek mají kostice vyrobené z materiálu, který praní v pračce vůbec nemusí snést. Teplá voda může zdeformovat výztuže košíčků. Kostice mohou vyklouznout z košíčků a poškodit buben pračky. Ruční praní je tedy daleko vhodnější způsob praní, které poprsenky natolik nezatěžuje.   Jak na ruční praní? 1. Napusťte si umyvadlo nebo vanu studenou či vlažnou vodou. 2. Nasypte trochu šetrného pracího prosředku. 3. Podprsenky namočte, nemačkejte je, ani nijak nepřekrucujte. 4. Vemte si jemnou houbičku a s ní lehce vyčistěte nejvíce namáhané části podprsenky (kostice, obvod). 5. Podprsenku velice lehce vyždímejte. 6. Pověste na sušák a nechte samovolně uschnout.   Při správné péči Vám podprsenka může vydržet v perfektním stavu až dva roky.  

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

JACK & JONES Přechodná bunda 'Rocky' tmavě béžová

1749 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'JOIN' šedá / černá

749 Kč
Shop

ALPHA INDUSTRIES Přechodná bunda olivová / červená

4499 Kč
Shop

River Island Legíny 'ALESTA' pink

319 Kč
Shop

LingaDore Podprsenka 'Wire' černá

779 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'Will ' šedý melír / černá / bílá

1249 Kč
Shop