Jak vybrat sportovní podprsenku

Správná volba sportovní podprsenky je velice důležitá. Pokud budete cvičit bez, anebo se špatnou sportovní podprsenkou, může to vést k bolesti prsou, horní části zad a krku nebo k lámání vazů, které prsa podporují.

Až 60% žen má s těmito bolestmi při cvičení zkušenosti a přestaly díky tomu sportovat. Proč se ale omezovat ve sportu, když řešení je tak jednoduché? Sportovní podprsenka správného typu a velikosti Vám umožní pohyb bez bolesti a zabrání možnosti přetažení a trvalému svěšení prsou. Její výběr tedy nepodceňujte, sportovní podprsenka je stejně tak důležitá jako dobrý pár běžeckých bot.

Jak se zorientovat v široké nabídce sportovních podprsenek?

1. První zásadou při koupi sportovní podprsenky je zaměřit se na technické parametry

Sportovní podprsenky jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální podporu a zároveň pohodlí, a to i při vysokých nárazových aktivitách. Většina podprsenek má dvě vrstvy speciálního materiálu, který má různé technické aspekty. Speciální tkaniny by měly zajišťovat pravidelné dýchání pokožky, rychlý odvod potu a termoregulaci. Tyto vlastnosti by podprsenky neměly ztrácet i po pravidelném používání a praní.

2. Výběr opory sportovní podprsenky

Sportovní podprsenku si pořizujete hlavně z důvodu opory prsou. Je tedy důležité vybrat správnou sílu opory, kterou Vám podprsenka bude zajišťovat. Obecně platí, že ženy s většími košíčky potřebují oporu větší. Záleží ale také na druhu sportu.

Malá opora: Malou oporu prsou budete potřebovat při pomalejších sportovních aktivitách. Mezi ty se řadí např. jóga, posilování, turistika, pilates… .

Střední opora: Silnější oporu je nutné mít při rychlejších sportech, jako je např. aerobní cvičení (zumba, aerobic, piloxing), cyklistika/spinning, inline brusle… .

Vysoká opora: Nutné při vysoce nárazových sportech, jako je např. běhání, kopaná, jízda na koni… .

3. Vybrat typ podprsenky

Český trh nabízí nepřeberné množství sportovních podprsenek všech možných typů. Opět je několik kategorií:

  • a) Sportovní podprsenky se liší podle zapínání. Kompresní podprsenky většinou žádné zapínání nemají, pouze se přetáhnou přes hlavu. Tento typ, ale není příliš vhodný pro ženy s velkými prsy. Pro ně je vhodnější sportovní podprsenka s klasickým zapínáním na háčky, narazit můžete i na zapínání na zip. Pokud má podprsenka nějaké zapínání, je dobré se ujistit, že všechny tvrdé části jsou dobře obaleny měkkým materiálem a nebudou nikde tlačit.
  • b) Sportovní podprsenky podle střihu. Podprsenky se mohou lišit střihově. V nabídce jsou zcela bezešvé, kompresní, vyztužené, s kosticí i bez kostice, s ramínky do kříže, s větším výstřihem nebo naopak bez výstřihu… .

Je to otázka zkoušení, pokusů a omylů. Nakonec však tu správnou podprsenku určitě najdete.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

EINSTEIN & NEWTON Tričko lenvandulová / bílá

440 Kč
Shop

JACK & JONES Mikina 'COCA COLA' červená / bílý melír

1499 Kč
Shop

EINSTEIN & NEWTON Tričko růže / bílá

440 Kč
Shop

JACK & JONES Džíny 'Rick' modrá džínovina

1124 Kč
Shop

JACK & JONES Džíny 'Rick' starobéžová

701 Kč
Shop

JACK & JONES Džíny modrá džínovina

659 Kč
Shop