Jaké jsou oblíbené svatební tradice?

bride 1837148 1280 Svatební tradice dělají svatební den. Řada z nich se objevuje na veselkách dlouhá léta a váže se k nim spousta pověr či tvrzení. Proč se krájí dort, rozbíjí talíř nebo jí polévka z jednoho talíře? Mrkněte do článku. Samotná svatba je jedna velká tradice. Je to oslava spojení dvou životů v jeden společný. A celý den se potom skládá z dalších menších tradic, které k tomu neodmyslitelně patří. Většina z nich zdůrazňuje a oslavuje “to první společné”. První společný polibek, přípitek, společné jídlo, činnost, společnou noc a mnoho dalšího.

Tradice, bez které to nejde: výměna snubních prstenů

Jedna z nejznámějších tradic, bez které si nedokážeme současnou svatbu představit, je výměna snubních prstenů. Řekli byste, že se ale pevně vryla do svatebního dne až zhruba před sto lety? Historie mluví o tom, že snubní prsten pro muže přibyl v západním světě až v období 2. světové války. Vojáci si před odvelením navlékali kroužky jako symbol manželství a odhodlání se vrátit ke svým ženám domů. Až po 2. světové válce se tento důkaz lásky proměnil v tradici, bez které si dnes nedokážeme vstup do manželství představit. 97795

Společná polévka jednou lžící – spolupráce a rovnost

Je velmi zábavné pozorovat novomanžele, kteří jsou svázaní okolo krku bílým ubrusem a navzájem se krmí polévkou. Tato tradice má ale mnohem poetičtější význam, než jen pobavit hosty pobryndaným stolem. Vzájemné krmení jednou lžící značí ve společném životě spolupráci i to, že se každému bere i dává rovným dílem.

První společná činnost: Oblíbenější než zametání střepů je krájení dortu

Sladké ke svatbě prostě patří a dort, ze kterého ochutnají všichni hosté, protože ho novomanželé pro ně sami nakrojí, o to víc. Proč se ale na tuto činnost klade takový důraz? Je to totiž vůbec jedna z prvních, kterou novomanželé dělají společně, podobně jako zametání střepů. I ke krájení svatebního dortu se ale píše řada pověr.
  • Ten, kdo se první dotkne nože, bude vládnout v kuchyni.
  • Ten, kdo překrývá ruku druhému, bude hlava rodiny.
  • Ženich by při krájení měl mít položenou ruku na té nevěstině jako symbol, že nad ní bude držet ochrannou ruku.
ferovky61 Čím se budete řídit vy a vaše druhá polovička, je už čistě na vás. Pro většinu novomanželů je ale krájení dortu mnohem oblíbenější, než zametání střepů. Už jen proto, že ukrojit dort je rozhodně pohodlnější. Ono totiž ve svatebních šatech a obleku dřepět a zametat střepy, které vám veselí příbuzní rádi i několikrát rozsypou nebo rozšlapou na menší kousky, není žádný med. Ale to asi ani péče o láskyplný vztah. Že by opět symbolika?

První svatební tanec

Stejně jako první polibek, tak si málokdo asi představí svatbu bez svatebního tance. Ten má spíše význam vyvrcholení formální části dne a „ohlašuje“ volnou zábavu. Hlavně u větších svateb je svatební tanec nevěsty a ženicha jednou z chvil, kdy se novomanželé opět „najdou” a mají alespoň pár romantických minut jen pro sebe. Tradice si zařaďte do programu podle své chuti a obliby. Je jasné, že nebudete tolik řešit první přípitek slivovicí a vodou, když se svatba bude konat během těhotenství nevěsty. A podobných situací, proč vypustit některou z tradic, může být nespočet. O tom, jestli se něco má nebo nemá, naštěstí rozhodují ti, kterých je to den. Tak na to, ať se svatba vydaří!      

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

JACK & JONES Přechodná bunda 'Rocky' tmavě béžová

1749 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'JOIN' šedá / černá

749 Kč
Shop

ALPHA INDUSTRIES Přechodná bunda olivová / červená

4499 Kč
Shop

River Island Legíny 'ALESTA' pink

319 Kč
Shop

LingaDore Podprsenka 'Wire' černá

779 Kč
Shop

JACK & JONES Kalhoty 'Will ' šedý melír / černá / bílá

1249 Kč
Shop