Jak správně pečovat o plavky?

/
21.10.2015

Sluneční záření, opalovací krémy a oleje, chlór, pot či mořská sůl. To jsou všechno faktory, které ohrožují krásu plavek a jejich výdrž. Přečtěte si, jak o plavky pečovat, aby vydržely co nejdéle.

4 kroky pro udržení krásy plavek nejen na jednu sezónu:

damske-plavky-katieKrok první – PRANÍ

Praní v ruce – Je známo, že plavky, které jsou po každém použití vyprané a zbavené chlóru či mořské soli, vydrží mnohem déle. Jejich barvy jsou stále syté a plavky si drží svůj tvar.

K ručnímu praní nepoužívejte aviváž! Postačí Vám jemné tekuté mýdlo.

Jednou za čas je ovšem dobré plavky vyprat v pračce, aby se odstranily odolné nečistoty jako je písek, mořské řasy nebo zbytky opalovacích krémů. Použijte ale speciální prací míček a nebo sáček na praní. Plavky budou tak ochráněné proti zamotávání, oděru a mačkání.

Použijte šetrný program s max. teplotou 40°C.

Krok druhý – SKLADOVÁNÍ

Také správným skladováním můžete Vašim plavkám prodloužit životnost. Rozhodně se vyvarujte nechávání mokrých plavek v neprodyšném materiálu ( igelitový pytlík ). Vašim plavkách též uškodí nešetrné mačkání v kufru nebo ve skříni, zvláště pokud mají plavky výztuže. Nešetrné skladování může povrch podprsenky zvrásnit.

Krok třetí – OPATRNOST

damske-plavky-samanta-duoPokud máte plavky na sobě dávejte si pozor při sedání na drsné povrchy, jako jsou například lavičky, okraje bazénů či různé skluzavky a tobogány.

Rozhodně neničte své plavky UV zařením v soláriu. Toto záření napomáhá vyblednutí barev o mnoho více než klasické sluneční paprsky.

Krok čtvrtý – PO VYPRÁNÍ

Plavky se nesmí ždímat! Elastická vlákna plavek by se ždímáním vytáhla a plavky by už nebyly přizpůsobivé a vytáhly by se. Proto po vyprání plavky jen promačkejte.

Po jemném vymačkání přebytečné vody, vymodelujte zpět tvar košíčků.

Plavky nesušte na přímém slunečním světle, na topení či v sušičce. Rozhodně plavky nežehlete. Dodržováním těchto jednoduchých zásad vydrží každé plavky jako nové po mnoho letních sezón.

Leave a Comment

Your email address will not be published.