Push-up podprsenka – rizika každodenního nošení

/
21.10.2015

Push-up podprsenka neboli push-upka je v dnešní době velice oblíbenou podprsenkou, obvzláště u mladších dívek. Ale tento typ podprsenky není tak užasný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přečtěte si, jak může časté nošení push-up podprsenky uškodit.

Co je to push-up podprsenka?

Tzv. push-upka je podprsenka se zvedajícím efektem a má pomoc hlavně ženám s malými a středně velkými košíčky. Silně vyztužené košíčku tlačí prsa k tělu a zvedají je, tím se mezi poprsím vytvoří tolik ceněný ,,žlábek’’ a prsa samotná mají krásný plný tvar. Podprsenka má ve vnitřní straně košíčku vycpávku, polštářek, kterým se prsa nazdvyhne a opticky se zvětší. Vycpávky mohou být vyndavací.

Tip: Přečtěte si, jaké existují typy podprsenek. Push-up není jedinou možností pro opticky krásná a plná prsa. Objevte alternativy push-up podprsenky.

Push-up podprsenka – co nám tedy hrozí?

Mladá generace dívek tento druh podprsenky miluje. Dokáže přeci zvětšit prsa až o dvě a některé dokonce o tři velikosti! Tak proč nenosit tuto podprsenku každý den?

Problém je v tom, že dámská podprsenka typu push-up zvedá prso do nepřirozené pozice. Poprsí je stlačené vycpávkou a při každodenním nošení může mít toto stlačení velice negativní dopad.

Mladé slečny si toto riziko neuvědomují, ale až příliš časté nošení push-upky má za následek ochabnutí prsní tkáně. Push-up podprsenka tedy způsobí povislá prsa, mnohem dříve než je to přirozené (stáří). Push-up podprsenka nemusí ublížit jen velkým prsoum, v ohrožení jsou i malé košíčky.

podprsenka-push-up-3126-selmark

Co tedy dělat?

Důležitým krokem je zakoupení kvalitní gelové push-up podprsenky. Gelová výplň je mnohem ,,zdravější ‘’ pro Vaše prsa. Gelová vycpávka je totiž mnohem měkčí než ta klasická a navíc se při nošení zahřeje. Zahřítím se krásně přizpůsobí tvaru prsou a nehrozí žádné nepohodlné utlačování.

Skvělou alternativou jsou i podprsenky vyztužené, které dokáží Vaše prsa také opticky zvětšit. Košíčky jsou tlustší, ale nejsou ničím vycpané ( nemají žádné vycpávky).

Důležité!

Leave a Comment

Your email address will not be published.