Odtajněno: Co nosíme po kapsách, batozích a kabelkách?

/
14.2.2016

Často jsou ukryty v hloubi školních batohů, kabelek nebo kapes. Sice je nevidíme, ale vědomí, že je máme při sobě a můžeme po nich v případě potřeby sáhnout, nás uklidňuje. Prozradíme vám, co s oblibou nosí děti, ženy a muži v batozích a taškách. Překvapí vás, bez čeho neudělají ani krok.

Sběratelské kuriozity ve školních batozích

Kdo nikdy nezapátral v tašce malého školáka, neuvěří, co vše se v ní dá najít. S penálem a učebnicemi nosí děti na zádech i rozmanité sbírky kuriozit, které do batohu rozhodně nepatří. Plesnivé svačiny, malá hračkářství nebo rozlámané sušenky často odhalí až pravidelné kontroly starostlivých rodičů.

Aby se váš malý popleta v batohu lépe orientoval, pořiďte mu takový, který je prakticky rozčleněný a obsahuje kapsy. Nejen že tím školákovi usnadníte udržování pořádku, ale už se mu nestane, že nenajde mezi školními pomůckami třeba svačinu. Vše bude mít své místo a vy zase přehled, jestli vaše dítě nenosí do školy víc, než musí.

Ideálně by váha plného školního batohu neměla překročit desetinu hmotnosti dítěte. Jinak hrozí problémy s páteří. Buďte proto k černým pasažérům nemilosrdní, jedině tak ochráníte malého školáka od bolesti zad.

Bermudské trojúhelníky v dámských kabelkách

Kabelky jsou neodmyslitelně spjaty s ženským světem. Kromě žen však málokdo tuší, jaké poklady skutečně ukrývají. Někdy je ukrývají tak pečlivě, že se jich při zuřivém přehrabování nemůže dopátrat ani majitelka. Kdo však hledá, najde. A i když vám to bude třeba chvíli trvat, v dámské kabelce naleznete následující:

  • Stálici tvoří trio v podobě peněženky s doklady, klíčů a mobilního telefonu
  • Pro svěží dech a krásnou vůni nesmí chybět žvýkačky a malé kabelkové balení parfému
  • Bez povšimnutí nezůstane ani diář s tužkou
  • Hodí se mít po ruce i papírové kapesníčky a tampon
  • Aby byly ženské zbraně stále připraveny, nezapomeňte na kosmetickou tašku, hřeben a zrcátko
  • Pro všechny případy si neodpustíme ani deštník a sluneční brýle

Minimalismus v kapsách

U žen už máme jasno. Co ale po kapsách nebo v příručních taškách nosí muži? Vyznavači minimalismu si vystačí opravdu s málem. Nejčastější součástí pánských kapes je nůž a mobilní telefon. Hned v závěsu se drží peněženka, klíče, flash disk a mini baterka. Praktičtí muži si navíc libují ve zmenšeninách. Proto většina z nich pobere své poklady do kapes a zároveň je perfektně připravená na různé škodolibosti všedních dní.

Méně je někdy více a u školních a studentských batohů to platí dvojnásob. Vybírejte proto pečlivě, co vše je nezbytně nutné nosit při sobě.

Leave a Comment

Your email address will not be published.